نستله بخوریم یا نخوریم؛ مسئله این است

 


به هر حال اگر سری به خیابان جابوتینسکی شهر پتچا واقع در ایالت تیکوا اسرائیل زدید قبل از دیدن پلاک 61 نام شرکت OSEM را خواهید دید که بزرگترین شرکت خوراکی اسرائیل است. بیش از پنجاه درصد سهام OSEM دست نستله می باشد...می دانم که دوستانی که برای نستله کار می کنند هم هموطنانی هستند مثل خودمان. اما دوست عزیز بیا و اگر امروز نسکافه نستله را دیدی به یاد آن 2000کودک و زنی که در شتیلا فراموش شدند این شرکتِ صد و سی ساله را تحریم کن.


نستله یک شرکت سوئیسی است.اگر یک سری به آدرس این شرکت بزنید حتماً می فهمید که این شرکت صرفاً یک شرکت تجاری نیست. نستله برای آوارگان تسونامی دلسوزی می کند و برای آنها برنامه دارد. نستله همان­طوری که به ملوانان در اسپانیا بستنی مجانی می دهد به تیز هوش ترین دانشجویان جهان و به نخبگان دنیا نسکافه تعارف می کند.

نستله نمود یک شرکت چند ملیتی است. به زودی ما هم به کشورهایی خواهیم پیوست که از لیسانس نستله(غذای خوب، زندگی خوب) برای زندگی بهتر بهره می­گیرند.نستله سالی5.2 میلیارد دلار سود می کند. رقمی که اگر ایران می توانست تا فاز8 پارس جنوبی را کامل استفاده کند در طی دو سال گیرش می­آمد.

نستله روزی یک دانشکده پیشرفته تر از دانشکده های دانشگاه ما می تواند تأسیس کند.با سود روزانه 11 میلیارد تومانی­اش. نستله البته فقط در حال تجارت خشک صنعتی نیست. نستله به آوارگان تسونامی کمک می کند به اندونزی 200هزار بسته غذایی و نیم میلیون لیتر آب،به هند 120هزار قوطی شیر خشک و 100هزار تا هم به سریلانکا.

اما این ها گرچه باز نسبت به سود روزانه این شرکت ناچیز است اما برای تبلیغ انسان دوستی یک شرکت کافی است؛ که هیچ شرکت ایرانی حتی یک قوطی لوبیا هم به این بنده خدا ها کمک نکرد. البته ما چه میدانیم؟ اما اگر نستله این است؛ که روزی سرخوش و مست با نستله!

اما مشکل جای دیگری است. نستله کمی هم وول می زند. نستله حامی اسرائیل است. نستله در دسامبر سال 2000 اعلام کرد که میلیون ها دلار برای ایجاد یک مرکز R&D در قلب اسرائیل هزینه خواهد کرد. چند سال پیش پیتر برابک از طرف نستله جایزه معروف جوبیلی را از دستان نتانیاهو دریافت کرد. یعنی نستله یکی از شرکت هایی است که تأثیری مثبت در اقتصاد اسرائیل دارد.

به هر حال اگر سری به خیابان جابوتینسکی شهر پتچا واقع در ایالت تیکوا اسرائیل زدید قبل از دیدن پلاک 61 نام شرکت OSEM را خواهید دید که بزرگترین شرکت خوراکی اسرائیل است. بیش از پنجاه درصد سهام OSEM دست نستله میباشد. من اگر شرکتی داشتم به بزرگی این شرکت هیچ گاه راضی نمی شدم که با کشوری کثیف، چون اسرائیل ارتباط داشته باشم.

دوست عزیز من هم مثل تو از این که نام اسرائیل اسباب بازی عده ای باشد خیلی ناراحتم اما یادمان نرود که ما ایرانیم. ما شیعه علی هستیم. ما عدالت خواهیم. ما صلح دوستیم. ایرانی یعنی کسی که جلوی یک دنیا ظلم می ایستد و هیچ گاه به کسی ظلم نمی کند.ایرانی یعنی کسی که وقتی کوروش او وارد شهری می شد مردم از آنجا می فهمیدندکه کورش آمده که شهر منظم و آرام می گشت. ایرانی یعنی کسی که امیر کبیر را فرزند صالح خویش می داند، امیر کبیری که بر قاتل خویش رحم کرده بود دو سال پیش ازشهادت!

وی ادامه می دهد: امیری که از امیرالمومنین گذشت را یاد گرفت، اما جلوی یک دنیا ظلم و زور گویی می­ایستاد. نمی دانم امروز باز هم نستله می آید یا نه، می دانم که دوستانی که برای نستله کار میکنند هم هموطنانی هستند مثل خودمان. اما دوست عزیز بیا و اگر امروز نسکافه نستله را دیدی به یاد آن 2000کودک و زنی که در شتیلا فراموش شدند این شرکتِ صد و سی ساله را تحریم کن. مطمئن باش که سران این شرکت هیچ گاه دلشان نمیخواهد که تو لذت ببری در حالی که خودشان در ناراحتی باشند. حتی اگر بداند که باید تو را بکشند تا راحت باشد.

 در آخر امیدوارم که مسئولین مملکتی که نستله را آزادانه وارد میکنند! و مسئولینی که بی اطلاعند از این که در دانشگاهشان چه می­گذرد، و مسئولینی که ادعای ضد صهیونیست بودن دارند، و سر کلاسشان صهیونست جهانی را محکوم میکنند. جوابی در خور داشته باشند.
/ 2 نظر / 27 بازدید
مهدیه

سلام میشه لطفا یه اطلاعاتی راجع به موقعیت جغرافیائی غزه به من بدین

mojtaba hojatoleslami

فتنه احمدی‌نژاد. سلام، الان تازه متوجه شدم چرا در سالروز وفات امام خمینی ، حضرت امام خامنه‌ای فرمودند که خود امام خمینی بارها فرمودند اشتباه کردند و منظور ایشان از این حرف چه بود . با رفتار اخیر رئیس جمهور بالاخره روشن شده است که احمدی‌نژاد با دادن نتایج آرا دروغی انتخابات به امام خامنه‌ای، باعث شدند که حضرت امام خامنه‌ای در ملا عام اعلام کنند که حمایت از احمدی‌نژاد بعد از انتخابات، اشتباه بوده است. فتنه اصلی‌ زیر سر احمدی نژاد و خائنین امثال خودش بوده و هست.ای کاش دسته احمدی‌نژاد هم سر به خیابان بگذارند شخصاً ترتیب ایشان را هم از پشت بام خواهم داد. سرباز ولایت من هستم نه آن مشائی دزد.