دیکشنری بابیلون ، دیگر شرکت اسرائیلی

شرکت سازنده و ناشر فرهنگ نامه ی بابل ( بابیلون برگردان انگلیسی واژه ی بابل است.) که این روز ها نام کمابیش شناخته شده ای است ، در سال 1375 در اسرائیل تاسیس شده است.این شرکت هم اکنون با بکار گیری حدود هشتاد نفر ، دفاتری در سرزمین های اشغالی و آلمان دارد . نام و نشان عجیب این شرکت یکی از نخستین عناصری است که توجه مخاطب را به خود جلب می کند. برگزیدن نام یک دولت باستانی که روزگاری یهودیان در آن زیسته اند و استفاده از تصویر سرزمینی سبز در میان دو نهر آب ، یادآور آرمان موهوم حکومت یهودی از نیل تا فرات است . فراموش نکنیم که آنچه نشان تجاری شرکت می نمایاند ، قلمرو سرزمینی همان دولتی است که این شرکت نامش را بر خود دارد.جالب آنکه کره ی زمینی که شرکت بابل به تصویر کشیده است ، به جز همین دو رود و قلمرو میان آن هیچ جای دیگری ندارد!

عجیب تر اینکه این شرکت دو پایگاه یکسان در اینترنت دارد که در یکی از این دو هیچ نام و نشانی از اسرائیل پیدا نمی شود و به جای آن نشانی دفاتر شرکت در فلسطین ، اردن و دیگر کشورهای اسلامی نوشته شده است!

طبق گفته سایت israel21c  در سال 2004 این شرکت قراردادهایی را با شرکت های نستله ، کوکاکولا ، فورد و نایک که همگی اسرائیلی هستند نیز امضا کرد. حدود 42 در صد از بازار تجاری بابیلون در اروپا بوده و این شرکت نزدیک 25 میلیون کاربر در سراسر دنیا دارد.

با تشکر از خانم زهرا.م

منبع : کاتالوگ جنبش دانشجویان جهان اسلام ، مشهد

سایت اسرائیلی http://www.israel21c.net

/ 4 نظر / 57 بازدید
محسن

سلام به علیرضای عزیز پست جالبی بود... موفق باشی .دوست داشتی بیا پیشم...

منتظر

من مات و لم یعرف امام زمانه مات میته الجاهلیه با مطلب گفتگویی که به عشق انجامید2 به روزم

مجتبی

خیلی دیکشنری مزخرفیه عین رژیم سازندش. اصلاً کرک نمیشه فکر نمیکنم یه ایرانی که با اینترنتم کار میکنه تونسته باشه ازش بیش از یه هفته استفاده کنه برای همین باید بگم مسخره ترین نرم افزاریه که تاحالا دیدم .