تحریم کالاهای صهیونیستی؛ قانونی که هیچ وقت اجرا نشد

این قانون مشتمل بر 8 ماده و یک تبصره در جلسه علنی روز چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت ماه 1369 مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 19/2/1369 به تایید شورای نگهبان رسید که تاکنون هیچ آیین نامه و سازو کاری برای اجرایی کردن ماده 8 این قانون پیش بینی نشده است.

 

به گزارش باشگاه جوانی برنا، با وجود تصویب قانونی در مجلس شورای اسلامی مبنی بر تحریم هرگونه رابطه با شرکت های وابسته به رژیم صهیونیستی، این قانون همچنان در بایگانی مجلس شورای اسلامی خاک می خورد.

قانون مذکور مشتمل بر 8 ماده و یک تبصره در جلسه علنی روز چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت ماه 1369 مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 19/2/1369 به تایید شورای نگهبان رسید که تاکنون هیچ آیین نامه و سازو کاری برای اجرایی کردن ماده 8 این قانون پیش بینی نشده است.

ماده 8 قانون حمایت از انقلاب مردم فلسطین تصریح می کند: "هر نوع برقراری رابطه اقتصادی و تجاری و فرهنگی با کمپانی‌ها، موسسات و شرکت‌های وابسته به صهیونیست‌ها در سطح جهان ممنوع می باشد. تبصره - وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران موظف است ظرف مدت یک یکسال در حد امکان لیست کامل شرکتها و موسسات و کمپانی های صهیونیست را در سطح جهان شناسایی و به مجلس شورای اسلامی و هیات دولت ارائه نماید. "

این در حالی است که هم اکنون شرکت نستله و کوکاکولا با ایجاد کارخانه در شهرهای قزوین و مشهد، به فعالیت آزادانه در کشور مشغول هستند.
وزارت خارجه نیز در آخرین اقدام خود، ضمن شرکت در جلسات پرسش و پاسخ دانشجویی قول مساعد برای پیگیری این مصوبه قانونی را داد که با گذشت یک سال از این وعده نیز، اقدام عملی نشده است.

دادستان کل کشور نیز با حضور در همایش "چگونه به اسرائیل کمک می کنیم" قول مساعد پیگیری را به دانشجویان و اساتید دانشگاه داد که این وعده نیز همچون دیگر وعده های مسئولین در خصوص اخراج نستله، به بایگانی سپرده شده است.
/ 3 نظر / 19 بازدید
دختر صهیون

سلام بهتر نیست قبل از اینکه مردم ایران کاری کنند دولت ایران کارخانه نوشابه سازی کوکاکولا در مشهد را تعطیل کند؟ و از تبلیغات این شکرت در جای جای ایران جلوگیری به عمل آید؟

عليرضا ر

پاسخ مسئول سایت: با سلام خدمت شما دوست عزیز سه مورد رو براتون بازگو می کنم : اول اینکه ما به سهم خودمون باید هر کاری که از دستمون بر میاد برای نابودی اسریئیل و نجات قدس مقدس و فلسطینیان مظلوم انجام دهیم . دوم اینکه شاید دولت بدلیل مسایل سیاسی نتونه کاری انجام بده یا اینکه اگه کاری رو هم انجام بده اونو علنی نکنه. سوم اینکه اخیرا در مجلس اقدامات مثبتی در جهت تحریم کالاهای اسرائیلی انجام گرفته که امیدواریم هر چه نتیجه آنرا ببینیم. به امید ظهور اقا امام زمان و ریشه کن شدن ظلم در جهان - یا علی

mohammad hossein emamparast

فتنه احمدی‌نژاد. سلام، الان تازه متوجه شدم چرا در سالروز وفات امام خمینی ، حضرت امام خامنه‌ای فرمودند که خود امام خمینی بارها فرمودند اشتباه کردند و منظور ایشان از این حرف چه بود . با رفتار اخیر رئیس جمهور بالاخره روشن شده است که احمدی‌نژاد با دادن نتایج آرا دروغی انتخابات به امام خامنه‌ای، باعث شدند که حضرت امام خامنه‌ای در ملا عام اعلام کنند که حمایت از احمدی‌نژاد بعد از انتخابات، اشتباه بوده است. فتنه اصلی‌ زیر سر احمدی نژاد و خائنین امثال خودش بوده و هست.ای کاش دسته احمدی‌نژاد هم سر به خیابان بگذارند شخصاً ترتیب ایشان را هم از پشت بام خواهم داد. سرباز ولایت من هستم نه آن مشائی دزد.