کوکاکولا یک کالای صهیونیستی


*تاریخچه کمپانی کوکاکولا:


_کمپانی «کوکاکولا» با سرمایه‌ای بیش از ۴۷ میلیارد دلار

کمپانی اصلی کوکاکولا در آتلانتا، آمریکا، قرار دارد و با بیش از ۴۷ میلیارد دلار دارایی در سال ۲۰۱۰ میلادی، عرضه کننده محصولاتی چون کوکاکولا و فانتا و آبمیوه، اسپرایت و سون‌آپ و دایت کوک و آب معدنی است._«آسا کندلر»، شهردار آتلانتا، اولین موسس کمپانی کوکاکولا

«جان پمبرتون»، داروساز آمریکایی، ۱۲۶ سال پیش از این، در سال ۱۸۸۶، فرمول ساخت کوکاکولا را کشف کرد و نام آن را از همان ابتدا کوکاکولا گذاشت که تا به امروز باقی ماند.


جان پمبرتون، کاشف فرمول کوکاکولا

او این محصول را شفای بسیاری از بیماری‌ها معرفی کرد و با چنین تضمینی، هر لیوان از آن را در ازای ۵ سنت، به دکه‌های محلی فروش لیموناد و سودا می‌فروخت و بدین ترتیب کوکاکولا در مدت زمانی کوتاه به موفقیت بسیاری دست یافت.

«پمبرتون» چندی بعد فرمول ساخت کوکاکولا را در ازای ۲۳۰۰ دلار به «آسا کندلر»، تاجر آمریکایی و شهردار شهر آتلانتا فروخت.

«کندلر» خیلی زود توانست، کوکاکولا را به عنوان یک نوشیدنی آمریکایی به جهان عرضه کند.

*تبلیغات گسترده کوکاکولا و تبعات منفی آن در میان کودکان

محصولات شرکت «کوکاکولا» هم‌اکنون در بیش از ۲۰۰ کشور جهان به فروش می‌رسد.

این کمپانی برای تبلیغ محصولات خود علاوه بر استفاده از محصولات تجاری از تی‌شرت و ساعت و کلاه گرفته تا وسایل آشپزخانه و نوشت‌افزار، در سال ۱۹۹۶با طراحی یک مخزن حاوی نوشابه برای فضاپیمای شاتل، تلاش کرد تا در فضا نیز حرف اول را بزند.


مخزن نوشابه‌ای که کوکاکولای برای فضاپیمای شاتل طراحی کرد

کمپانی «کوکاکولا» برای تضمین افزایش چشم‌گیر فروش محصولاتش در میان کودکان، بالطبع آن بزرگسلان، سال ۲۰۰۱ با استودیوی انیمیشن سازی «والت دیزنی» قراردادی بست که براساس آن کوکاکولا می‌توانست برای تبلیغ محصولات خود از شخصیت‌های کارتونی این استودیوی استفاده کند و والت دیزنی نیز می‌توانست از محصولات این کمپانی در برخی از انیمیشن‌های خود استفاده کند.


استفاده از کارتون‌های مورد علاقه کودکان برای تبلیغات کمپانی کوکاکولا

البته والت دیزنی از ۱۱ پارک موضوعی خود در جهان به شدت تبلیغ محصولات کوکاکولا را می‌کند، این تبلیغات تا بدانجا پیش رفته که بسیاری از گروه‌های فعال در زمینه بهداشت و سلامت، نسبت به چاقی مفرط کودکان براثر استفاده بیش از حد از محصولات کمپانی کوکاکولا اعتراض کرده‌اند.


چاقی مفرط کودکان یکی از عوارض خوردن نوشیدنی‌های کوکاکولا

جالب آن است که یک کودک برای سوزاندن میزان کالری حاصل از خوردن یک لیوان از نوشابه‌های این کمپانی باید بیش از ۳۰ دقیقه بدود._کمپانی کوکاکولا اسپانسر بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن:

بیش از ۸۴ سال از همکاری کمپانی کوکاکولا با بازی‌های المپیک می‌گذرد.


کوکاکولای یکی از اسپانسرهای اصلی بازی‌های المپیک

در این دوره از بازی‌های المپیک که در لندن برگزار می‌شود نیز این کمپانی یکی از اسپانسرهای اصلی است.

این کمپانی برای این دوره از بازی‌ها، برنامه‌های تبلیغاتی گسترده‌ای تدارک دیده است، از طراحی قوطی‌های نوشابه با عکس ورزشکاران سراسر جهان گرفته تا تولید تی‌شرت‌هایی با برند کوکاکولا و ساخت کلیپ موسیقی.


کوکاکولا، اسپانسر بازی‌های المپیک

این کمپانی همچنین طی دو ماه آوریل و می در بین مشتریان خود قرعه‌کشی وسیعی برگزار کرد که بلیط‌های شرکت در بازی‌های المپیک، جایزه هزار و ۴۰۰ برنده نهایی آن خواهد بود.

البته خبر همکاری کوکاکولا و بازی‌های المپیک،نه تنها خوشایند همه نیست، بلکه مورد اعتراض بسیاری از جمله محققان و مسئولان سلامت و بهداشت انگلستان قرار گرفته است.

به گفته کالج سلطنتی پزشکی انگلستان، چاقی بزرگترین تهدید سلامت در انگلستان است و کمپانی‌هایی چون کوکاکولا و مک‌دونالد همواره در تبلیغات خود پیام‌هایی غلط می‌فرستند بالاخص برای کودکان.

به گفته «پرفسور لاوی»، استاد و محقق انگلیسی، در طول بازی‌های المپیک همه چشم‌ها به بازی‌هاست ولی آنها در طول تماشای بازی‌ها به طور ناخوداگاه تحت تاثیر تبلیغاتی هستند که به طور همزمان در این بازی‌ها وجود دارد و مغز آنها بدون آنکه آنها از خودشان اراده‌ای داشته باشند، این اطلاعات را پردازش می‌کند.*کوکاکولا یکی از حامیان اصلی رژیم صهیونیستی:کمپانی کوکاکولا از سال ۱۹۶۶ همکاری خود را به طور رسمی با رژیم صهیونیستی آغاز کرد، این کمپانی در این سال با شکستن تحریم اقتصادی اعراب علیه این رژیم، یک کارخانه در اسرائیل تاسیس کرد و از این زمان ۱۷ درصد از درآمد خود را به پروژه ارض موعود صهیونیست‌ها اختصاص داد.


تاسیس اولین کارخانه کوکاکولا در شهرک کیرات واقع در فلسطین اشغالی

ریاست این کارخانه را «آبراهام فینبرگ» یکی از لابی کننده‌های پر قدرت رژیم صهیونیستی به عهده گرفت و تا زمان مرگش در ۱۹۹۸ در این سمت باقی ماند.


آبراهام فینبرگ، مدیرعامل کمپای کوکاکولا در کنار هری ترومن، رییس جمهور آمریکا

به اعتقاد مجله نیویورک، «فینبرگ»، یک صهیونیست دو آتشه بود.

ثروت «فینبرگ» آنقدر زیاد بود که در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، به تنهایی از «هری ترومن»، سی و سومین رییس جمهور آمریکا، حمایت مالی کرد.

در حال حاضر نیز «موشه ورتیم»، یکی از جاسوسان سابق سازمان جاسوسی موساد، ریاست این کارخانه را به عهده دارد.


موشه ورتیم، مدیرعامل کنونی شعبه اسرائیلی کمپانی کوکاکولا

بنا به گزارش وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، شش واقعه مهم و حیاتی در سال ۱۹۶۶ برای این رژیم به وقوع پیوسته است که یکی از آنها مخالفت آشکار کمپانی کوکا‌کولا با تحریم اسرائیل از سوی کشورهای اسلامی و شروع همکاری با این کمپانی است.

این کمپانی همچنین برای خشنودی این رژیم گاهی در تبلیغات خود به طور آشکار اعتقادات مسلمانان را به سخره می‌گیرد و خشم مسلمانان را بیش از پیش برمی‌انگیزد.


به سخره گرفتن اعتقادات مسلمانان در تبلیغات کمپانی کوکاکولا

بنا به گزارش روزنامه هاآرتص در تاریخ ۱۹ جولای سال ۲۰۰۲ میلادی، شرکت کوکاکولا برای قدردانی از رژیم صهیونیستی به خاطر معافیت‌ ۵۰ میلیون دلاری مالیات، قصد دارد که یک کارخانه جدید در شهرک «کیریات گات» تاسیس کند و بیش از ۷۰۰ اسرائیلی را نیز در این کارخانه به کار گیرد.

شهرک «کیریات گات»، شهرکی در حیفاست که در سال ۱۹۴۴ ساکنان آن طی عملی نژادپرستانه به اجبار از روستاهای خود اخراج و آواره شدند.

در سال ۱۹۹۷، دولت اسرائیل از مدیران کمپانی کوکا کولا با اعطاء یک جایزه تجاری به خاطر بی‌توجهی به تحریم کشورهای اسلامی علیه اسرائیل و ۳۰ سال همکاری صمیمانه با این رژیم تقدیر کردند

در اکتبر ۲۰۰۵، کوکاکولا سرمایه گزاری خود را در اسرائیل با خرید ۵۱ درصد سهام شرکت مشروب سازی تیور اسرائیل افزایش داد.کوکاکولا همچنین یکی از پشتیبانان مالی همایش‌هایی است که هرساله در حمایت از اسرائیل برگزار می‌شود.

این کمپانی در فوریه سال ۲۰۰۲، در همکاری با سازمان‌های صهیونیستی «دوستان اسرائیل» و «هیلل ملی» از جلسه سخنرانی «لیندا گرادستین»، روزنامه نگار بدنام صهیونیست‌ها حمایت مالی کرد.

کمپانی کوکاکولا می سال ۲۰۰۳، اسپانسر جوایز اتاق بازرگانی آمریکایی_اسرائیلی شد و از آن پس نیز حامی اصلی این جوایز است.

این جوایز هرساله به کمپانی‌هایی اعطاء می‌شود که بیشترین همکاری را در دو بخش سرمایه‌گذاری و ایجاد شغل با تجارت آمریکایی اسرائیلی داشته‌اند.

می سال ۲۰۰۹، کوکاکولا اسپانسر جوایز «استار ایگل» اتاق بازرگانی آمریکایی_اسرائیلی شد، این جایزه در راستای اهداف جنگ طلبانه اسرائیل در قبال غزه برگزار شد.

این کمپانی سپتامبر ۲۰۰۹ نیز ترتیب برگزاری یک میهمانی ویژه را داد و در این میهمانی از ژنرال «بنیامین بن_الیزر»، وزیر دفاع سابق اسرائیل و یکی از جنایتکاران تحت تعقیب جنگ قدردانی کرد.* کوکولا و بحران آب:

کوکا کولا براساس آماری که خود او نیز تایید کرده است، برای تولید هر یک لیتر کوکاکولا به حداقل سه لیتر آب نیاز دارد.

این کمپانی به خاطر نیاز وسیعی که به آب دارد، طی بیش از یک قرن بر تعداد زیادی از سفره های آب زیرزمینی بسیاری از کشورهای جهان چنگ انداخته و به بحران جهانی کمبود آب در جهان دامن می‌زند، در حالیکه صدها سال و گاهی بیشتر وقت صرف می‌شود تا یک سفره آب زیر زمینی تشکیل شود.

به عنوان مثال مقامات مسئول هند اعلام کردند که از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵، اوج فعالیت کمپانی کوکاکولا در هند، سطح آب‌های زیرزمینی این کشور حداقل ۱۰ متر کاهش یافته است.


کوکاکولا و بحران آب در هند

*کوکاکولا و عرضه محصولات سمی در کشور هند:
این کمپانی که به اعتراف برخی از رسانه‌های غربی یک کمپانی نژادپرست است و در جریان جنبش مردم آفریقا علیه آپارتاید، با انتشار یک تبلیغ صریح نژاد پرستانه، مواضع خود را که تا آنزمان چندان مشخص نبود، را کاملا برملا ساخت.


تبلیغات کوکاکولا با شعار تنها مشتریان سفیدپوست

این کمپانی همچنین در عرضه محصولاتش نیز تحت تاثیر این تفکر نژاد پرستانه عمل می‌کند آنچنانکه نوشیدنی‌هایی که این کمپانی در کشوری چون هند عرضه می‌کند ۳۰ برابر بیشتر از آنچه در محصولات آمریکا و اروپا عرضه می‌شود، حاوی مواد افزودنی غیر مجاز است، ضرر و زیان ناشی از این خوردن این محصولات باعث شیوع بیماری‌های سرطان و نواقص مادرزادی می‌شود.


اعتراضات مردمی هند که خواستار بایکوت محصولات کوکاکولا در این کشور است

این کمپانی امروز در هند و برخی دیگر از کشورهای جهان به «کوکای قاتل» مشهور است.*کوکاکولا و کشتار کارگران در کلمبیا:

در سال ۱۹۹۶ روئسای کمپانی کوکاکولا دستور قتل «ایسیدرو سگوندو گیل» رهبر اتحادیه کارگران کارخانه بطری پرکنی این کمپانی در شهر کارپای کلمبیا در حالیکه در دروازه ورودی این کارخانه اعتصاب کرده بود، را به شلیک گلوله به قتل رساند.

پس از این اتفاق جمعی از کارگران کوکا کولا با این ادعا که روئسای محلی این کمپانی برای تهدید، ترساندن و کشتن کارگرهایشان از جوخه‌های مرگ شبه نظامی استفاده می‌کنند، اگرچه این پرونده ۴ سال در جریان بود، ولی سرانجام بی‌نتیجه مختومه شد.


اعتراض به جنایات کمپانی کوکاکولا در کلمبیا

/ 8 نظر / 139 بازدید
محمد

با سلام واقعا خسته نباشید ممنون از مطلب خوبتون واقعا معلوم نیست با اینکه اکثرا میدونن کوکاکولا و پپسی شرکت های صهیونیستی هستن، چجوری اجازه میدن در داخل کشور با نام و لوگوی این شرکت ها فعالیت داشته باشن!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ موفق باشید

رها

سلام خيلي وبلاگتون خوبه من ميخاستم ازتون اجازه بگيرم تا از مطالبتون استفاده كنم ممنون ميشم اگه كمك كنيد

الفاتح

سلام علیکم ايام شهادت سرور و سالار شهيدان امام حسین(ع) و یاران باوفایش بر شما و بیت مکرمتان تسليت عرض می نمایم. کسی که قلبش در مصائب ما به درد آید و غمگین و اشکبار مصائب ما باشد، هنگام فوت ما را خواهد دید و شادمانی به او دست خواهد داد، که این شادمانی در قلب او باقی خواهد ماند تا زمانی که کنار حوض کوثر به ما اهل بیت(ع) ملحق شود. الفاتح با مطلبی در رابطه با تجاوز رژیم نژادپرست صهیونیستی بعد از سکوتی که طولانی داشت بروز گردید، انتقام خون شهیدان عزیز غزه را خواهیم گرفت و صهیونیست ها بزودی در آتش خشم خداوند متعال و مقاومت محو و نابود خواهند شد. برای موفقیت و سربلندی روزافزون شما عزیزان دعا می کنم، خداوند متعال شما را در رسیدن به اهدافتان یاری کند، از حضور نورانی شما تشکر و قدردانی می کنم، محتاج دعای جمله خوبانم[گل]

محمود

یکی می کفت: هر حقیقت از 3 مرحله می گذرد؛ ابتدا به آن خندیده می شود، سپس به شدت با آن مخالفت می شود، و در نهایت به عنوان امری بدیهی پذیرفته می شود. زمانی بنده وقتی من جلوی اعضای خوانواده گفتم لوگوی کوکاکولا را مقابل آینه گرفتم و گفتم بر ضد اسلام هست به مسخره گرفته شد اما الان راحتتر قبول می کنند این موضوع رو. آگاهی خیلی مهم هست یا علی همه با هم دست به دست هم در آگاه کردم مردم مسئولیم

منتظر تنها

با تشکر از مطالبتون میخواستم یه چیزی هم من بهتون بگم راجع به این لوگو، اگه این لوگو رو از پشت نگاه کنین این مطلب رو نوشته: لامحمد،لامکه.اگه مسئولین ما وارد میکنن ما می تونیم نخریم. همچنن نوشابه پپسی که مخفف این جمله است: با خریدن این محصول یک پنی به بقای اسرائیل کمک کنید.

محمد

با سلام با ارزوی موفقیت شما و نابودی رژیم غاصب صهیونیستی پایگاه خبری آسمان امروز از شما حمایت کرده و اگر مایل به تبادل لینک هستید ما رو با اسم خبر امروز لینک کنید و بگویید با چه اسمی لینکتون کنم

عبد

سلام اینا که معروف شد و همه میدونن چرا اجناس عربستانی و اماراتی و ترکی که شرکای بزرگ صهیونیست های خونخوار هستن معرفی نمیکنید ولی من نمونه هاشو عرض میکنم سس جلوریا و رانی و مانجو و زمزم و کلی نوشیدنی سرد و گرم این کشورها که میشه گلوله های داعش و اسرائیل تو گلوی مردم بی گناه غزه و سوریه و عراق و لبنان و افغانستان و پاکستان خواهشم از شما اینه که همه ی این اجناس که بارکد 729 اسرائیل 628 عربستان 629 امارات 869 ترکیه هستن رو با ساخت یک عکس همراه با عکس بارکد و نوشته که مال کدوم کشور هست بسازید و تو دنیای اینترنت نشر بدید من هم تو وبلاگ هام از عکساتون استفاده میکنم مثل این عکس ها : http://www.teribon.org/base/img//2010/07/43fcj851.gif http://www.farhangnews.ir/sites/default/files/content/images/story/93-05/23/87222-258913-1408003341.png http://aftabnews.ir/images/docs/000083/n00083125-b.jpg http://upload7.ir/images/17284976500199414017.jpg کلا عکس خیلی زیاد تاثیر میزاره و عکس کالا ها باشه بهتره جوابتون رو تو وبلاگم بدید خوشحال میشم فعلا خدانگهدار یاعلی