اعتراض عربستان به وجود ماده ای خطرناک در محصولات "نستله"

 

به گزارش  خبرگزاری "مارکت واچ"(market watch.com)، مقامات عربستان سعودی روز گذشته در بیانیه ای که در وب سایت رسمی مربوط به صنایع غذایی و دارویی منتشر شد، اعلام کردند در چهار نوع شیر خشک نستله(Nestle) که در سال های 2007 و 2008 تولید و یکی دیگر از محصولات این شرکت، اثراتی از ماده ملامین پیدا کرده اند.

مقامات عربستان سعودی در این بیانیه، در مورد استفاده کودکان از این محصولات هشدار داده و توصیه کردند که افراد بزرگسال نیز در حد امکان از آنها استفاده نکنند.
این در حالی است که، ماه گذشته نیز کشور مقامات تایوان با اعلام این مطلب که در شش نوع از محصولات لبنیاتی نستله، مقادیری از ملامین یافته شده، دستور دادند این محصولات از فروشگاه های این کشور جمع آوری شوند.
گفتنی است: که ماده ملامین در بدن انسان، فعالیت های شیمیایی از خود نشان می دهد که باعث ایجاد سنگ کلیه می شود.
بنابراین گزارش، به دلیل وجود ملامین در محصولات نستله، در سال گذشته 6 کودک در چین جان خود را به علت بیماری سنگ کلیه از دست داده و 294 هزار کودک نیز با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند.
شایان ذکر است: تاکنون چندین کشور دنیا به دلیل این موضوع، محصولات نستله را جمع آوری کرده اند.
/ 5 نظر / 39 بازدید
رشید داودی

در قافله ی عشق اسیران بلائیم آزرده ترین عاشق دلسوخته مائیم تا منزل مقصود اگر عمر گذارد هر شب به تضرع پی صد گونه دعائیم

محمد

سلام برادر. وبلاگ جالبی است .هدفتان هم هدف والایی است. از خدایمان است که لینکتان کنیم. راستی حاجی جوان یادت نرود برای ما خاطره بفرستی.

محمد

سلام برادر. با کمال افتخار شما را لینک کردم. راستی بد نیست چیزی هم درباره آب معدنی های نستله بنویسی که اخیرا بسیار زیاد شده اند. البته باز هم بد نیست در یک مطلب فقط فهرست وار اسامی کمپانی های معروف حامی اسراییل را بنویسی. یا حق

میثم

سلام دوست عزيز وبلاگ جالبي داريد(و صد البته بسيار متفاوت با بقيه)

م.حسین

از مطالبی که ارایه میدهید خیلی ممنون اگر میشود عکسی از مارکهای شرکتهای صهیونیستی هم در سایت بگذارید ممنون